Krzyżówki on-line "Gazety Wyborczej"

Krzyżówki on-line
"Gazety Wyborczej"

Serwis dla użytkowników poszukujących
intelektualnych wyzwań.

Krzyżówki on-line

Krzyżówki on-line

Jednym z projektów, z którego jesteśmy wyjątkowo zadowoleni, była stworzona dla Wydawnictwa Agora S.A. aplikacja internetowa Krzyżówki on-line “Gazety Wyborczej”.

Zawsze i wszędzie,
niezależnie od urządzenia

Od mobilnych przeglądarek telefonów zaczynając, na netbookach i tabletach kończąc – użytkownicy Internetu coraz częściej odwiedzają swoje ulubione witryny korzystając z różnego rodzaju urządzeń, których liczba stale rośnie.

Pytanie brzmi - czy Twoje projekty są na to gotowe?

Responsive Krzyżówki on-line

Należy pamiętać o tym, że rozpędzona maszyna rozwoju technologicznego wymaga opanowania umiejętności reagowania na potrzeby użytkowników. Nasza firma postanowiła wyjść im naprzeciw. Pokazaliśmy tym samym, w jaki sposób można dostarczyć treści, bez uszczerbku dla ich jakości, niezależnie od tego na jak dużych lub małych ekranach będą one wyświetlane.

Technologia Responsive Design pozwala na mobilne przetwarzanie treści na różnych rodzajach nośników.
Krzyżówki on-line

Projekt został opracowany na podstawie technologii Responsive Design, która pozwala na mobilne przetwarzanie treści na różnych formatach nośników. Umożliwia to użytkownikom serwisu Krzyżówki on-line “Gazety Wyborczej” łatwe i przyjemne korzystanie z aplikacji. Jej w pełni responsywne treści automatycznie dostosowują się do rodzaju ekranu. Warto podkreślić, iż w skali polskiego rynku technologicznego rozwiązanie to ma charakter nowatorski.

  • Mobilne przetwarzanie treści
  • Możliwość wykorzystania różnych urządzeń
  • Łatwe i przyjemne korzystanie z aplikacji
Dla zwalczenia nudy lub dla czystej przyjemności – stara, ale wciąż lubiana – krzyżówka tym razem zachwyca w formie on-line.

Jak to jest zrobione

Funkcjonalność projektu opartego na technologii Responsive Design zawdzięcza się szerokiemu zastosowaniu stylów CSS3 – w tym media queries, a także zmianie rozmiarów elementów – ze sztywnych na proporcjonalne. Dzięki temu, wraz ze zmianą wielkości okna wyświetlania, zmienia się także rozmiar elementów znajdujących się w tym oknie. Nie jest wówczas koniecznym tworzenie całkowicie osobnej wersji dla różnego rodzaju wielkości ekranów.

Jak to jest zrobione Krzyżówki on-line

Treści reklamowe

Problematyczność technologii może pojawić się w przypadku umieszczania na portalu reklam, które mają sztywne rozmiary. Wynika to z faktu, iż treści te mogłyby nie spełniać wartości wizualnych, narzuconych przez serwis zaprojektowany według reguł Responsive Design. Zatem, reklamy te nie byłyby w stanie elastycznie dostosować się do narzuconego formatu, tak jak robiłyby to pozostałe obiekty umieszczone na portalu.

Responsive Website Design - Idealny wybór dla Twojego biznesu

W niedalekiej przyszłości spodziewane jest wytwarzanie wszystkich przekazywanych treści i obrazów w sposób responsywny, a tym samym wyeliminowanie problemu.